Specjalizujemy się w:
- leczeniu zespołów bólowych (np. zespół bolesnego barku, przewlekłe i ostre bóle kręgosłupa, zespoły przeciążeniowe),
- rehabilitacji po urazach/kontuzjach,
- przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych,
- rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych (np. rekonstrukcji więzadeł, endoprotezoplastkach, operacjach kręgosłupa),
- treningu sensomotorycznym,
- korekcji wad postawy u dzieci i dorosłych,
- doborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego (kołnierze, ortezy, laski).
1. Konsultacja funkcjonalna
To pierwszy kontakt – wizyta u fizjoterapeuty, który po zebraniu wywiadu oraz badaniu manualnym zaproponuje postępowanie lecznicze odpowiednie dla danego problemu: rehabilitację i/lub fizykoterapię, dodatkowe badanie diagnostyczne, konsultację lekarską ze specjalistą.
2. Terapia indywidualna
Oferujemy wyłącznie terapię indywidualną: 30-40 minutowe spotkanie pacjenta i terapeuty.
Podczas spotkania terapeuta, w zależności od potrzeb danego pacjenta, korzysta z różnorodnych technik fizjoterapeutycznych, m.in. elementów mobilizacji, manipulacji oraz neuromobilizacji, ćwiczeń biernych i czynnych (w tym stabilizujących ćwiczeń izometrycznych), rozciągania (stretching, poizometryczna relaksacja mięśni), elementów technik powięziowych, pracy na punktach spustowych bólu i wielu innych.
3. Sonofeedback
Wprowadziliśmy do codziennej praktyki użycie USG do projektowania ćwiczeń i zabiegów usprawniających. Dzięki tej metodzie w sposób bardzo precyzyjny można kontrolować ruch stawu w okresie pooperacyjnym utrzymując wybrany zakres ruchu z dala od konfliktowania z implantem (operacje zespoleń), aktywizować wybrany mięsień wymagający wzmocnienia (zespół cieśni podbarkowej), a nawet wpomagać stabilizację odcinka krzyżowo- lędźwiowego poprzez aktywizację m. poprzecznego brzucha (dyskopatia L/S)
4. Fizykoterapia
Oferujemy następujące zabiegi fizykoterapeutyczne:
- laseroterapia (punktowe lub scaningowe naświetlanie okolic bólowych wiązką spójnego, monochromatycznego, równoległego, intensywnego światła podczerwonego o długości fali 808 nm); Laser HIL – laser wysokiej energii zdolny do penetracji na głębokość do 8 cm, szczególnie skuteczny w leczeniu bólu kregosłupa, stawu biodrowego, efekt przeciwbólowy obserwowany jest nierzadko już po pierwszym zabiegu
- krioterapia (miejscowy schładzanie tkanek parami sprężonego CO2 o temperaturze ok. -75° C);
- elektroterapia; m.in. galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, prądy TENS, prąd HV, elektrostymulacja (terapia wykorzystująca elektryczne właściwości tkanek ludzkiego organizmu oraz sprawdzone założenie, że za pomocą prądu stałego oraz odpowiednich prądów małej i średniej częstotliwości można wpływać na występujące w nich zaburzenia);
- terapia ultradźwiękami; w tym fononoforeza (terapia drganiami mechanicznymi o częstotliwościach 800 lub 3200kHz, tj. przekraczających granicę słyszalności ludzkiego ucha).
- terapia falą uderzeniową ESW – dysponujemy najnowocześniejszym aparatem do tego typu zabiegów firmy BTL, znajduje on zastosowanie w takich schorzeniach jak: przewlekłe zapalenia przyczepów mięśniowych i ścięgnistych, ostroga piętowa, ostroga rzepki, bóle rozcięgna podeszwowego, bolesne zrosty powięziowe i wiele innych zespołów przeciążeniowych w narządzie ruchu
5. Trakcja kręgosłupa
Zabiegi trakcji odcinka lędźwiowego i szyjnego wykonujemy na specjalnym, przeznaczonym do tego celu stole trakcyjnym.
Trakcja kręgosłupa jest to odciąganie od siebie powierzchni stawowych sąsiadujących ze sobą kręgów. Zwiększenie przestrzeni międzykręgowej powoduje odciążenie napiętych i podrażnionych struktur oraz powtórne nawodnienie (rehydratację) krążków międzykręgowych. Działanie przeciwbólowe osiągane podczas zabiegu polecane jest w ostrych stanach bólowych kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku przepuklin krążków międzykręgowych.
Stół do trakcji 3D – unikalny, komputerowo sterowany stół trakcyjny stosowany w ostrych stanach bólowych kręgosłupa w przebiegu przepuklin krążka z uciskiem na korzeń – seria 10 trakcji stosowanych 2 razy w tygodniu jest w stanie uwolnić ucisk i obrzęk korzenia, redukując dawkę leków przeciwbólowych, co ciekawe efekt może nastąpić już przy pierwszej sesji.
6. Kinesiotaping
Jeżeli terapeuta uzna za zasadne, może podczas wizyty wykonać aplikację ze specjalistycznych plastrów K-active Tape. Jest to terapia wspomagająca podstawowe leczenie.
Plaster naklejony na skórę podczas sesji terapeutycznej działa nieustanie do momentu odklejenia (4-7 dni). Prawidłowo naklejony plaster wspomaga przeciążony mięsień (grupę mięśniową) w wykonywaniu jego funkcji, a to prowadzi do normalizacji napięcia mięśniowego.
Dzięki „uniesieniu” skóry zwiększa się przestrzeń między tkankami, co poprawia lokalne mikrokrążenie oraz aktywuje system limfatyczny do efektywniejszego drenażu, co przyspiesza schodzenie obrzęku w przypadku np. urazu. Dodatkowo, plaster aktywuje endogenny (wewnątrztkankowy) system znieczulania. Wykonanie aplikacji w obrębie stawu działa korygująco na ustawienie jego poszczególnych elementów. Dla stawów osłabionych daje bierną podporę, jednocześnie poprawiając czucie proprioceptywne (czucie głębokie, „czucie ciała”).
7. Programy przygotowawcze
W naszej ofercie znajdziecie Państwo programy treningowe przygotowujące organizm do uprawiania:
– sportów zimowych
– piłki nożnej
– piłki siatkowej
– koszykówki
– tenisa
– crossfit
Dzięki zawartym w treningu ćwiczeniom poprawiającym czucie głębokie (propriocepcję), równowagę, gibkość oraz wytrzymałość jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia kontuzji podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Organizm pobudzony treningiem przystosowawczym jest znacznie lepiej przygotowany na obciążenia fizyczne i wydolnościowe. Ryzyko zerwania więzadeł krzyżowego przedniego czy pobocznych w kolanie, podczas na przykład jazdy na nartach, znacznie maleje. Dodatkowo trening propriocepcji i wytrzymałości wzmacnia aparat mięśniowy, który dodatkowo chroni stawy przed urazami. Nasze programy treningowe są dostosowane zarówno dla osób aktywnych fizycznie jak i tych, które zaczynają swoją przygodę ze sportem.